amour   

 Filmcafé Hall en Eerbeek

vertoont op

zaterdag 5 maart om 20.00 uur

in de kerk van Hall de film

Amour

Regisseur Michael Haneke

Het is een drama over een bejaard echtpaar, waarvan de vrouw een herseninfarct krijgt en aftakelt onder de ogen van haar echtgenoot.

Anne (Emmanuelle Riva) en George (Jean-Louis Trintignant) zijn gepensioneerd en leiden een rustig bestaan in Parijs, waarin hun passie voor muziek nog altijd een hoofdrol speelt. Dan krijgt Anne een herseninfarct, waardoor ze aan één kant verlamd raakt. Dit stelt de relatie onderling en met hun dochter behoorlijk op de proef. Vooral als er nog een tweede herseninfarct volgt en het ziekteproces in een versnelling komt. George verzorgt Anne met al zijn kracht en liefde, maar hij kan niet voorkomen dat Anne verder van hem wegglijdt en hij steeds meer in een isolement raakt. Het einde is aangrijpend en zal vragen oproepen.

Dit drama is in al zijn soberheid prachtig en zonder enig vals sentiment gefilmd.

De acteerprestaties van de twee hoofdrolspelers zijn formidabel.

De kerk gaat open om 19.30 uur.

De film zal kort worden ingeleid door Gerry Pols.

De toegang is gratis. Consumptiebonnen zijn verkrijgbaar. Er is koffie en thee.

Onder het genot van een hapje en een drankje is er gelegenheid om over de film na te praten.

Bij de uitgang is er een collecte ter bestrijding van de onkosten. (film en rechten)

Deze film wordt georganiseerd door de Commissies Vorming en Toerusting van de PKN gemeentes te Hall en Voorstonden en Eerbeek.