Deze film uit 2017 is gebaseerd op het ware leven van Richard en Mildred Loving.

d5 loving

 

Richard en Mildred zijn jong en verliefd en willen niets liever dan trouwen. Maar helaas zijn het de jaren vijftig in de Amerikaanse staat Virginia. Aangezien Richard blank is en Mildred zwart van huidskleur, mogen ze niet trouwen volgens de wet van die staat. Dus rijdt Richard op een dag met Mildred naar Washington, waar interraciale huwelijken wel zijn toegestaan, maar lang kunnen ze niet genieten van de wittebroodsweken. Bij thuiskomst in Virginia meldt iemand aan de autoriteiten dat de twee getrouwd zijn. Ze worden opgepakt en krijgen een keuze: of Richard moet een jaar de gevangenis in, of de twee moeten de staat verlaten en 25 jaar wegblijven. 

Kruiskerk, dr. Gunningstraat 27 te Eerbeek – inloop 19.30 uur met koffie/thee